Eat Travel By: Bibi Ramli May 25, 2018 @ 11:00am

Buka Puasa Dengan Crème Caramel Yang Lembut Dan Lazat Ini, Senang Saja Nak Buat!

Penulis selalunya dapat makan crème caramel di majlis-majlis keramaian. Tak pernah nak cuba buat sendiri sebab nampak macam susah!

Rupa-rupanya senang sangat. Ramuan yang diperlukan pun basic saja.

Hmm, memang sedap kalau dimakan sebagai pencuci mulut. Rasanya tak terlalu manis jadi kalau anda dah kenyang dengan main course, anda gerenti ada selera untuk pudding yang selembut sutera ini. Eceh!

Jom cuba buat.

Bahan-bahannya:

Untuk caramel:

  • ½ cawan gula pasir

Untuk pudding:

  • 3 biji telur kuning
  • 2 biji telur
  • 1 sudu teh esen vanila
  • 1/3 cawan gula pasir
  • 1 ½ cawan susu
  • 6 sudu besar heavy cream

Nota: Anda perlukan ramekin (mangkuk tembikar) untuk resipi ini.

Untuk cara-caranya, sila saksikan video ringkas ini:

Sumber: Tasty

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Eat Travel Mon, 24 Sep 2018
Eat Travel Sat, 23 May 2020
Eat Travel Fri, 9 Nov 2018
Eat Travel Tue, 7 Aug 2018

Apa Barang Churros Biasa? Jom Cuba Buat Churros Berperisa Red Velvet Pula

Churros suka, kek red velvet pun suka? Gabungkan saja menjadi satu!

Eat Travel Mon, 1 Oct 2018
Eat Travel Wed, 20 May 2020
Eat Travel Thu, 25 Oct 2018

Jom Picnic Bersama Keluar Di Taman Metropolitan Kepong, Boleh Main Layang-Layang!

Permainan layang-layang, mengajar anda tentang angin dan stabiliti.

Oh Lawa Thu, 7 Jun 2018

3 Kesilapan Lazim Apabila Memilih Baju Raya Yang Orang Selalu Buat

Check jika anda tergolong sekali dan ada buat silap begini.

Eat Travel Sun, 19 Aug 2018

Ini Rahsia Resepi Ayam Panggang Madu Yang Paling Sedap!

Cuti sekolah dah mula, jom panggang ayam bersama keluarga tercinta!

Eat Travel Mon, 11 Mar 2019

| Live TV