Featured By: Bibi Ramli May 16, 2018 @ 9:00am

Anda Dengar Perkataan “Laurel” Atau “Yanny” Dalam Video Yang Telah Viral Ini? Jom Undi

Dah lama rasanya kita tak ada debat di laman media sosial tentang sesuatu perkara yang remeh tapi ia tetap membangkitkan kemarahan.

Yang paling ikonik ialah 3 tahun lalu, di mana sehelai baju dikatakan berwarna hitam dan biru, manakala ramai orang lain kata ia berwarna putih dan emas.

Ingat tak lagi? Small matter saja, tapi perbezaan pendapat telah membuatkan ramai orang rasa tak puas hati kerena mereka berkeras yang tekaan mereka adalah tepat.

Kini ada satu lagi “pergaduhan” yang serupa di Twitter, di mana ada dua kemungkinan yang membuatkan orang-orang yang meneka bingung.

Cuba anda tengok video ini dan dengar perkataan yang disebut. Ia berbunyi “Laurel” atau “Yanny”?

Penulis dengar “Laurel” tapi ada ramai pengguna Twitter yang telah dengar “Yanny”. Ada juga yang berkata mereka dengar “Laurel” pada mulanya, tapi lepas itu mereka dengar “Yanny” pula. Aik? Pelik!

Anda pula bagaimana? Berikan komen tentang apa yang anda dengar.

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Featured Mon, 6 Apr 2020

Ketahui 4 rahsia sihat ini, mudah sahaja

Selain fizikal, minda juga perlu sihat

Featured Thu, 3 Jan 2019
Featured Thu, 27 Feb 2020
Featured Sat, 8 Dec 2018

Manfaat Menggeliat Yang Anda Tak Tahu

Bila anda tahu manfaat ini, anda akan menggeliat dengan bergaya setiap hari!

Eat Travel Mon, 7 Jan 2019

Nikmati sajian nugget sayuran ini sebagai alternatif untuk diet sihat

Nugget tak semestinya perlu diperbuat daripada daging haiwan.

Eat Travel Sun, 22 Mar 2020
Featured Mon, 1 Jun 2020
Featured Tue, 25 Dec 2018

20 Petua Untuk Menghilangkan Bisul. Murah Dan Jimat!

Bisul yang terjadi di sekeliling mata dan hidung adalah sangat serius kerana racunnya boleh merebak hingga ke otak.

Featured Wed, 12 Feb 2020
Featured Mon, 20 Apr 2020

Pashmina Bunga Citra Lestari serlahkan keayuan si pemakai

Cantik digayakan untuk pelbagai majlis

| Live TV