Eat Travel By: tex_admin October 30, 2018 @ 12:00pm

Anda Tengah ‘On’ Diet? Jom Masak Menu Kurus Ini

Siapa yang tak mahu badan ramping dan miliki berat badan yang ideal kan? Jika anda sedang ‘on diet‘, menu apa yang anda makan? Adakah anda memilih untuk makan menu khas untuk diet? Adakah anda berjaya menurunkan berat badan dengan diet yang dilakukan?

Sebenarnya, menurut pakar, ramai penduduk di Malaysia ingin cepat kurus, namun tidak mengamalkan makanan diet yang sebetulnya. Jadi, penulis kongsikan menu kurus yang boleh anda sediakan sepanjang anda berdiet.

1. Ikan Stim Halia

2. Ayam Pandan Bakar

3. Salad Ayam Versi Diet

4. Kerabu Isi Ikan

5. Asam Rebus Ikan

6. Telur Tauhu Kukus

7. Sate Ayam

Anda boleh tukar-tukar menu kurus ini setiap hari kalau bosan. Ingat, kurangkan makanan berminyak, banyakkan makan makanan yang direbus. 

Semoga anda berjaya kuruskan badan!

Sumber: Facebook

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Eat Travel Mon, 10 Dec 2018
Featured Tue, 11 Jun 2019
Featured Fri, 18 May 2018

Stres Dengan Masalah Bintik Hitam Pada Wajah? Cuba 4 Tip Berkesan Ini

Kalau nak hilangkan bintik-bintik hitam yang degil dekat wajah, anda boleh cuba cara ini. Memang berkesan!

Featured Wed, 7 Aug 2019

1,500 pasangan dedah rahsia kebahagian jangka panjang mereka – ia bukan komunikasi

Inginkan hubungan yang tahan lama? Jom ketahui rahsianya.

Featured Mon, 17 Feb 2020
Eat Travel Fri, 24 Aug 2018
Featured Sun, 28 Oct 2018
Featured Wed, 18 Apr 2018

Siapa Kata Nak Buat Mini Pavlova Susah? Senang Saja, Jom Cuba!

Teringin nak makan pavlova tapi tak tahu cara nak buatnya? Jom tengok resepi ni.

Featured Fri, 11 May 2018

Wahai Para Ibu, Jangan Pernah Rasa Bersalah Lakukan 6 Perkara Ini

Mungkin anda rasa bersalah melakukan 5 perkara ini kepada anak ada.

Featured Wed, 9 Oct 2019

Bilakah waktu sesuai untuk minum teh hijau?

Dapat menurunkan berat badan jika diminum pada waktu yang sesuai!

| Live TV