Featured By: tex_admin October 28, 2018 @ 4:00pm

Ini Cara Yang Betul Untuk Bersihkan Papan Pemotong

Tahukah anda, papan pemotong boleh menjadi ‘sarang’ bakteria jika ianya tidak dibersihkan dengan cara yang betul? Yela, hari-hari kita guna papan pemotong untuk menyediakan bahan-bahan masakan, sehinggakan kesan kotoran sukar untuk dihilangkan.

Kalau nak beli baru, rasa macam membazir sebab masih boleh digunakan lagi. Jangan risau, sebenarnya ada tip untuk buang segala kotoran degil pada papan pemotong menggunakan bahan-bahan dapur sahaja! Nak tahu caranya, jom lihat video ini. 

Foto: Youtube

Ini pula cara untuk membersihkan papan pemotong jenis kayu:

Foto: Fab How

Mudah sahaja kan? Tak payah beli baru, sekali sental dah nampak macam baru beli. Jimat!

Sumber: Youtube

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Featured Wed, 13 May 2020
Gaya Hidup Fri, 18 May 2018

Mulut Berbau Busuk Ketika Berpuasa? Jangan Malu, Atasinya Dengan Tip Ini

Jangan biarkan diri anda berasa malu dengan masalah bau mulut. Ikuti 5 tip ini.

Acara Thu, 25 Jul 2019
Gaya Hidup Mon, 2 Jul 2018
Featured Fri, 1 Nov 2019

Solekan sempurna dengan 4 produk Pley! Cosmetics

Penjenamaan semula raih perspektif baharu

Gaya Hidup Tue, 15 Jan 2019
Featured Thu, 18 Jul 2019

Viral transformasi wajah tua selebriti, seram ke tidak?

Agaknya bagaimanalah rupa kita apabila sudah tua?

Gaya Hidup Thu, 5 Jul 2018
Featured Sun, 25 Nov 2018

Sebelum Ke Pejabat, Ibu Bapa Make Sure Stok Makanan Sentiasa Ada Sepanjang Cuti Sekolah!

So parents make sure stok makanan di rumah mencukupi supaya anak anda tidak ditinggalkan dalam kelaparan! 

Gaya Hidup Wed, 7 Mar 2018

Bye-Bye Selulit! Ini 6 Cara Mudah & Semulajadi Untuk Hilangkannya. No. 1 Wajib Cuba!

Selain jerawat, selulit juga merupakan antara masalah yang paling ditakuti oleh wanita.

| Live TV