Featured By: Bibi Ramli June 14, 2018 @ 10:00am

Ketika Makan, Anak Anda Selalu Jatuhkan Pinggannya Dari Meja? Gunakan Hack Mudah Ini

Masa anak anda masih kecil, andalah yang menyuapkannya ketika makan. Tapi lambat-laun dia perlulah belajar untuk suap sendiri, kan?

Dan biasalah, bila dia baru mula nak belajar, tak sah kalau makanannya tak tumpah atau pinggan atau mangkuknya tak jatuh ke lantai.

Aduh! Dahlah anda kena cuci kotoran yang ditinggalkan, makanan yang terjatuh itu bazir begitu saja.

Kalau anda dah serik, ada satu “hack” untuk pastikan bekas makanan anak anda tak mudah jatuh. In fact, ia takkan bergerak langsung dari permukaan meja makan!

Anda hanya perlukan alat suction cups ini yang sering digunakan untuk menggantung benda.

Foto: Walmart

Anda nak tahu bagaimana ia boleh digunakan untuk misi ini? Jom belajar dari video ini: 

Sumber: Buzzfeed Nifty

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Eat Travel Wed, 7 Nov 2018

Muzium Ais Krim Di San Francisco Ini Memang Unik & Colourful!

Foto anda mesti ‘manis-manis’ semuanya!

Featured Fri, 8 May 2020
Featured Sat, 8 Dec 2018

Manfaat Menggeliat Yang Anda Tak Tahu

Bila anda tahu manfaat ini, anda akan menggeliat dengan bergaya setiap hari!

Featured Sun, 18 Nov 2018
Featured Wed, 13 Feb 2019

Hendak bergaya ketika memakai baju renang Muslimah, siapa kata tidak boleh?

Pakaian renang Muslimah rekaan MatSalleh Design boleh membantu.

Featured Fri, 20 Mar 2020
Featured Thu, 27 Feb 2020
Featured Thu, 13 Jun 2019

Ketahui masa paling selamat bagi wanita hamil untuk menaiki pesawat

Ketahui juga panduan untuk menaiki kapal terbang dengan selamat ketika hamil.

Featured Tue, 11 Feb 2020
Featured Mon, 6 Apr 2020

Mahu buat pastri Perancis di dapur sendiri? Ini caranya

Tak perlu ke sana untuk makan pastri enak ini

| Live TV