Gaya Hidup By: Ad Ops March 7, 2018 @ 7:18pm

Confirm Ke Pinggang Ramping? Ahli Fisioterapi Ini Kongsi Korset Buat Otot Bertukar Jadi Lemak Jika…

Ramai wanita yang memakai korset kerana mahu bentuk badan yang cantik, ramping dan menawan. Namun, benarkah pemakaian korset ini membantu mendapatkan postur badan yang anda dambakan atau sebaliknya?
 

Kredit foto: Shutterstock

 
Ahli fisioterapi, Hanif Shawn berkongsi fungsi sebenar korset yang pasti akan membuatkan anda di luar sana terkejut. 
 

 

Jadi, terpulang kepada anda untuk menginterpertasikan pemakaian korset. Asalkan jangan sampai memudaratkan kesihatan badan, hanya kerana mahu tampil cantik semata-mata.

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Featured Sun, 30 Dec 2018
Featured Fri, 5 Jun 2020
Featured Thu, 18 Jan 2018

Kurus Tak Semestinya Sihat

Kurus itu cantik! Itu fakta yang tersemat di pemikiran ramai wanita. Namun, tahukah anda kurus itu tidak semestinya melambangkan seseorang itu 100% sihat. Ini disebabkan mereka yang kurus selalu merasakan mereka sihat lalu mengambil ringan […]

Featured Wed, 7 Aug 2019

1,500 pasangan dedah rahsia kebahagian jangka panjang mereka – ia bukan komunikasi

Inginkan hubungan yang tahan lama? Jom ketahui rahsianya.

Featured Fri, 3 Aug 2018
Gaya Hidup Mon, 12 Nov 2018

Menurut Kajian, Pelajar Malaysia Paling Hormat Kepada Pengetua Berbanding 35 Negara Lain

Rakyat Malaysia memang mempunyai nilai sahsiah yang baik!

Gaya Hidup Thu, 19 Jul 2018
Gaya Hidup Wed, 24 Oct 2018

5 Benda Di Pejabat Anda Yang Ada Kuman Paling Banyak

Lepas membaca artikel ini anda pasti akan lebih gunakan hand sanitizer.

Featured Fri, 5 Jul 2019

Influencer jelmaan ‘kembar’ selebriti

Iras wajah mereka mengelirukan!

Gaya Hidup Sat, 19 Jan 2019

This man creates mini works of art using fried eggs!

Well, when the inspiration hits you, you just can’t stop!

| Live TV