Hiburan By: Alexon December 4, 2018 @ 6:19pm

《木偶奇遇记》也要拍真人版!锁定汤姆汉克斯

迪士尼积极将动画翻拍成真人版电影,光是2019年就有《狮子王》、《小飞象》、《阿拉丁》,现在他们将目标放在《木偶奇遇记》(Pinocchio),传出锁定奥斯卡影帝汤姆汉克斯(Tom Hanks)主演。

《木偶奇遇记》于1940年登上大银幕,为《白雪公主》成功后,迪士尼推出的第2部长篇动画电影;剧情描述老木匠Geppetto制作了小木偶皮诺丘,仙子赋予皮诺丘生命,如果他能证明自己勇敢、诚实、无私,就能够变成真正的人类。

▲ 《木偶奇遇记》当年获得奥斯卡最佳原创音乐和原创歌曲。(图/thehooksite

汤姆汉克斯传出正在洽谈饰演老木匠,一直以来他也参与过不少动画片制作,像是帮《北极特快车》和《玩具总动员》的胡迪配音,但对于相关传闻,他和迪士尼皆没有证实回应。

▲ 影帝汤姆汉克斯。(图/thehooksite

真人版《木偶奇遇记》将由《柏灵顿》(Paddington)系列电影的Paul King执导;拍摄预算为1.5亿美元,预计在2019年夏天投入制作。

最热娱乐焦点、最新艺人动态,守着八度空间中文娱乐新闻节目《八八六十事》

 

ETtoday/文(责编阿乐神)

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Thu, 21 Feb 2019

Mahu Tukar Angin, Aiman Tino Tolak Lagu Jiwang

Dalam perkembangan lain, Aiman bakal masuk ke set penggambaran telemovie bertajuk Penunggu pada 25 Februari ini.

Hiburan Tue, 26 Feb 2019

四叶草客串演出泰国爆笑爱情喜剧《限时好友》

马来西亚「查某」Joyce四叶草再次冲出马来西亚参与泰国电影拍摄!

Hiburan Thu, 25 Apr 2019
Events Fri, 24 Aug 2018

Hanya Celup, Cicah Dan Rasai Keseronokkan Dunk & Dip Hanya Di KFC

Rasai kelazatan dan kenikmatan hidangan terbaharu KFC Malaysia pastinya menjilat jari dengan Celup dan Cicah! 

Hiburan Thu, 14 Dec 2017

Lana Dan Suami Rancang Tunai Umrah Bersama

Lana Nordin syukur doa dimakbulkan untuk bersama suami tunai umrah berdua tahun hadapan

Hiburan Fri, 9 Nov 2018

Alhamdulillah…Shuib, Sarah Tunai Umrah Minggu Depan

Semoga semuanya dipermudahkan, Insya Allah…

Hiburan Wed, 7 Aug 2019

Dah Sampai Seru…Syazwan Zulkifly Bertunang 31 Ogos Ini!

Sudah sampai seru, buat apa perlu tangguh kan?

Hiburan Wed, 21 Mar 2018

“ Kami Redha Dan Maafkan Dia,” – Datuk K

Menurut Datuk Seri Khalid Mohamad Jiwa, beliau dan isteri sudah memaafkan individu berkenaan. “Kami reda dengan apa yang jadi dan tidak mahu menjadikan ia satu isu,” katanya.

Hiburan Wed, 3 Jul 2019

Nana Kesian Dengan Khai Bahar?

Kalau dah jodoh, why not kan?

Hiburan Fri, 25 Jan 2019

Shukri Yahaya Seronok Jadi Pelumba ‘Halal’

Tipsnya, tenang dan sabar. Kalau gelabah…memang terbabaslah jawabnya kan?

| Live TV