Events By: Alexon August 12, 2019 @ 8:30pm

首要媒体开拍鼠年贺岁MV!许亮宇被曝不会数来宝

首要媒体集团鼠年贺岁专辑如火如荼筹备中,日前八度空间旗下一众艺人在茨厂街拍摄主题曲《笑笑力量大》MV,以笑容传递正能量的概念贯穿MV剧情。

新春活动《鼠来宝 笑笑力量大》集合了八位「微笑大使」Rickman谢承伟、Orange陈慧恬、Henley许亮宇、Joey梁祖仪、Jordan盛天俊、Emily陈子颖、Wilson李伟燊和Sherlyn萧丽玲。

(图/八度空间)

由于人在新加坡拍剧的而缺席记者会的陈子颖,问男友盛天俊有否想念?他毫不犹豫就指当然有,还说陈子颖有在群组里分享手势舞的学习进度,不愧是称职的「微笑大使」。

至于手势舞谁跳得最差,陈慧恬大喊 “幸好有多年累积下来的深厚舞蹈底子”,让谢承伟听后酸对方说 “很敢讲!”

(图/八度空间)

谈及录音状况,梁祖仪踢爆许亮宇不会 “数来宝” 还频频唱错歌词,听此他连忙解释说到现场才开歌词,谁料众人吐槽 “小看新年歌曲录制”、“倚老卖老” 等,让他招架不住直呼 “我知错啦!” 笑翻现场媒体朋友。

(图/八度空间)

值得一提的是,以轻电子中国舞曲风的《笑笑力量大》找来才女罗忆诗操刀,唯男生们都异口同声表示太高音有点吃不消,谢承伟透露单单和音部分就录了100多个声轨。

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Thu, 15 Aug 2019
Hiburan Tue, 23 Jul 2019

Kyungsoo’s Trending on Twitter Just for Looking Healthy

K-pop fans really show true dedication and love for their idols, don’t they?

Events Sat, 2 Nov 2019

Ini Senarai Penuh Pemenang #ASK2019 Yang Patut Korang Tengok!

Tahniah Diucapkan buat semua pemenang #ASK2019

Hiburan Sat, 14 Sep 2019

Rumah Tangga Lufya, Suami Goyah?

Kita doakan yang terbaik untuk Lufya & suami…

Hiburan Thu, 1 Feb 2018

阿娇认爱3月宣布闪婚「医界王阳明」!

港星阿娇(钟欣潼)要结婚了!她2017年10月认爱「医界王阳明」赖弘国(Michael Lai),1日临晨就在IG公开婚戒,并留言甜喊:“下一站幸福”,让粉丝又惊又喜

Hiburan Mon, 19 Mar 2018

Comelnya Anak Datuk Siti Nurhaliza!

Perkara ini berlaku di luar kawalan kerana ramai saudara-mara dan rakan yang datang menziarah Siti serta anak kami, kata Khalid.

Hiburan Wed, 12 Dec 2018

Commercial Featuring BLACKPINK Banned in Indonesia

It’s apparently due to their miniskirts!

Hiburan Thu, 14 Nov 2019

Zahiril Adzim Kecewa Dengan Siapa Tu?

Masing-masing ada hak untuk bersuara kan?

Hiburan Wed, 27 Feb 2019

Terbang Ke Jepun, Syahrini Nikah Hari Ini?

Biarpun tiada lagi kenyataan rasmi daripada penyanyi terkenal ini, adiknya Aisyahrani memberitahu kakaknya selesa tidak berkongsi perihal kisah cinta dengan jejaka berusia 34 tahun itu.

Hiburan Wed, 7 Nov 2018

Maafkan Dia, Semua Orang Pasti Buat Silap – DSV

Buang yang keruh, ambil yang jernih ok?

| Live TV