Hiburan By: Alexon August 23, 2018 @ 1:00pm

T-ara芝妍撞鬼搬家⋯祂竟跟到新宿舍!

农历7月鬼门开,不只各方怪谈异事流传开,韩国女团T-ara过去在宿舍里撞鬼的经历也被掀出。某一天,芝妍在客厅睡着了,迷迷糊糊中却看着一名小孩蹲在角落,摇晃着脑袋、嘴里念念有词试图与她搭话。

▲ T-ara芝妍撞鬼搬家,小孩蹲角落想说话。(图/翻摄自韩网)

她目睹此景吓坏,跑去向姊姊表示「我好像看到鬼了」,没想到成员昭妍回她「妳也看到了?」原来,昭妍也在同个位置看见一位大叔鬼魂。宿舍闹鬼吓得几位女孩不敢再住下去,搬家后芝妍有一天在化妆室梳洗,没想到抬头一看身后又站着一位大叔。

▲ T-ara芝妍撞鬼搬家后,祂竟跟到新宿舍。(图/翻摄自韩网)

她隐约能看到两条腿,她被吓到崩溃冲出厕所,边凄厉尖叫:「我又看到鬼了!」后来她们推测出原因,随着她们搬家,鬼也跟着她们到了新家,T-ara亲身经历的鬼故事惊悚度破表,也让观众直呼「太可怕了」、「居然跟到新家」。

 

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Tue, 25 Jun 2019

Isu Rumah Tangga Bergolak, Fizo Omar Nafi Wujud Orang Ketiga

Berita pergolakan rumah tangga pelakon Fizo Omar dan isterinya, Mawar Abdul Karim terus mendapat perhatian warganet.

Hiburan Tue, 11 Feb 2020
Hiburan Thu, 1 Mar 2018

Kami Mohon Maaf – Naelofar Hijab

Syarikat memohon maaf terutama kepada penyokong kuat jenama Naelofar dan semua individu yang terjejas dengan insiden itu.

Hiburan Sat, 28 Dec 2019
Hiburan Tue, 2 Oct 2018
Hiburan Sat, 5 Jan 2019
Hiburan Wed, 17 Oct 2018

Wah…Bocey Pasang Hajat Rakam Lagu ‘Jiwang’

Sejak lima tahun lepas memang kami bercita-cita nak buat single tapi…

Hiburan Fri, 1 Nov 2019

‘Saya Tahu Ayah Layak’- Anak Allahyarham Pitt Hanif Buat Penonton Sebak

ernyata jangkaan kami tidak salah. Sebagai anak, sudah tentu saya amat bangga sekali dengan kemenangan ini. Ini untuk ayah…

Hiburan Tue, 3 Apr 2018

Rebut Peluang, Hefny Sahad Mahu Asah Bakat Lagi

Bagi pengacara Muzik-muzik 33 ini, Hefny mengakui walaupun jadualnya padat dengan penggambaran drama dan pengacaraan, namun beliau mahu menunjukkan keyakinan pihak penerbit terhadapt bakat yang dimilikinya

Hiburan Thu, 26 Dec 2019

Naim Daniel Diugut Netizen Gara-Gara Blackpink!

Sebagai peminat apa salahnya post gambar macam tu kan?

| Live TV