Hiburan By: Alexon February 9, 2019 @ 9:00am

《玩转全家福》大马三日黄金档累积票房135万令吉

贺岁片《玩转全家福》于2月5日(大年初一)在本地开画势如破竹,单日票房大收50万令吉,年初二直扑100万令吉;在初一到初三贺岁黄金档,累积票房冲破135万令吉大关,成绩亮眼!

导演丁仕昀、监制李勇昌和在电影中以广东经典贺岁曲目串场惊喜亮相的ACappella组合Colour Of Voices(COV)的成员Asnal及Ikhwan,在年初二和年初三马不停蹄地在吉隆坡的戏院,向买票入场的观众谢票。

(图/Click Entertainment)

丁仕昀获悉票房报捷,开心表示感激观众在猛片如云的贺岁片之中,选择买票入场支持该片。“我们没有超炫特效,只有最真挚的诚意,将马来西亚的美景和事物带给海内外观众!” 有鉴于电影受观众欢迎,丁仕昀希望能开拍续集,并且打造「玩转」系列。

(图/Click Entertainment)

而不少观众在看完电影以后,亦在社交媒体上分享观影感,大赞「比好莱坞大片多了一份亲切感」,更是有不少人看过电影后亦称影片笑中有泪,命中「打死不离一家人」的讯息;也有不少人盛赞快被林明祯饰演的南瓜BB「电死了」!

最热娱乐焦点、最新艺人动态,守着八度空间中文娱乐新闻节目《八八六十事》

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Tue, 16 Apr 2019

Anuar Zain Teringin Rakam Lagu ‘Korean Ballad’

Ada mana-mana komposer berminat tak? Mana tahu korang boleh cuba nasib.

Hiburan Wed, 25 Apr 2018

Bakal Bergelar Ibu, Tahniah Ummi Nazeera!

“ Ya, saya hamil empat bulan satu minggu,” kata Ummi di Majlis Pelantikannya sebagai Duta Adavecosmetics di Suka Sucre Bistro, sebentar tadi.

Hiburan Mon, 21 Jan 2019

Banyak Hutang Punca Vanessa Angel Terlibat Aktiviti Pelacuran

Vanessa Angel ditangkap di sebuah hotel di Surabaya pada awal bulan ini kerana dipercayai melacurkan diri dengan bayaran Rp25 juta (RM7,238) dan Rp80 juta (RM23,164).

Hiburan Tue, 1 Jan 2019

‘2019, Please Be Nice To Me’ Elyana Mohon Kekuatan Sempena Tahun Baru

Elyana menerusi status sama turut mengingatkan dirinya agar menjadi insan yang kuat fizikal dan mental dalam mengharungi cabaran hidup termasuk penyakit dihadapinya.

Hiburan Mon, 30 Sep 2019
Hiburan Fri, 6 Dec 2019
Hiburan Tue, 22 Oct 2019
Hiburan Sun, 24 Jun 2018

萧秉治正式回归《爱过你有多久就有多痛》唱进人心

终结三年等待,走出黑暗幽谷,告别过去,经历内心风暴后重生的萧秉治,宣告正式回归!

Hiburan Wed, 10 Jul 2019

Nadia Brian Mohon Maaf Dengan Netizen

Nadia Brian Maaf pada siapa tu?

Hiburan Fri, 5 Apr 2019

Baru 4 Jam Di Youtube, Blackpink ‘Kill This Love’ Cecah Tontonan Lebih 10 Juta

Menurut Soompi, tayangan klip tersebut mencatat sehingga lebih 10 juta tontonan hanya dalam masa 4 jam 13 minit!

| Live TV