Hiburan By: Alexon June 13, 2018 @ 3:23am

萧敬腾8秒「超快der」体力受得了吗?

萧敬腾新专辑「欲望反光」将于22日发行,同名歌曲由吴青峰一手包办词曲,MV则邀国际级摄影大师林炳存执导,采一镜到底拍摄,老萧展现过人的体育天份,挑战超速度百米冲刺,更临时加戏,当场又跳马背又翻跟斗,花招百出。

(图/华纳)

老萧上周六才在上海开唱,为了新专辑仍马不停蹄工作,「欲望反光」讲述欲望如同一面镜子,无论好坏都能反射每个人的内心,这也是老萧继「皮囊」后,再次探讨社会议题的歌曲,引人深思。

(图/华纳)

拍摄MV当天老萧一踏进片场,就看见现场聚集近50位穿得五颜六色的演员,有厨师、画家、服务生等,众人沿着摄影轨道一字排开,让老萧看傻眼,正当他好奇待会要怎么拍时,导演淡淡说:「这条路大概有快100公尺,待会你就穿梭人群,然后沿着轨道全速奔跑就对了,不过你只有8秒的时间。」

(图/华纳)

老萧体育细胞过人,立刻以赛跑之姿卯足全力向前冲,却总是跑得比摄影机还快,时常不小心跑出镜头外导致NG连连;老萧现场也仍灵机一动,主动要求加戏,不但跳马背还翻跟斗,让大家惊呼连连。

 

噓!星闻/文(责编阿勒神)

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Tue, 21 Jan 2020
Hiburan Tue, 5 Nov 2019
Hiburan Wed, 19 Sep 2018

Pelakon Filem Paskal Akhirnya Bertemu ESSCOM

Diharap segala proses memberi keterangan berjalan lancar

Hiburan Tue, 21 Aug 2018

Aliff Syukri Terima Teguran Wardina Tapi…

Aliff Syukri meminta agar semua pihak tidak memberi tekanan kepada isterinya kerana dikhuatiri mengundang masalah berat.

Hiburan Wed, 4 Jul 2018

Ellie Suriaty Hadir Di Mahkamah Beri Sokongan Kepada Najib Razak

Tommy terpaksa membatal sidang medianya namun orang ramai terus menjerit dengan laungan ‘bahasa Melayu’.

Hiburan Fri, 13 Dec 2019
Hiburan Wed, 4 Apr 2018

“Tapi Semua Itu Hanya Tinggal Kenangan”- Ifa Raziah redha

Mak dah tiada lagi di dunia ini. Hanya doa dan restu Mak yang masih tersemat di ingatan Ipah ini sampai bila-bila..

Events Tue, 17 Sep 2019

BALLISTIK BOYZ首度来马宣传!粉丝见面会反应热烈秒变演唱会

日本新晋嘻哈唱跳团体BALLISTIK BOYZ来马宣传并举办公开粉丝见面会,吸引了上千名粉丝到场;粉丝们边喊着应援边跟着节奏舞动,让现场瞬间秒变演唱会现场,气氛超级热烈!

Hiburan Sat, 14 Apr 2018

Ini Sebab Kenapa Dayang Nurfaizah Potong Rambut Pendek!

Bagi Dayang, beliau sudah menyimpan rambut panjang selama 10 tahun sebelum mengambil keputusan untuk memotong rambutnya pada tahun ini agar tampil dengan imej yang lebih fresh.

Hiburan Mon, 27 May 2019

Diserang Mild Stroke, Doakan A Galak…

Semoga cepat sembuh & sihat seperti sedia kala…

| Live TV