Hiburan By: Alexon May 7, 2019 @ 4:30pm

许佳麟获「点播率冠军」奖项!首踏足北京领奖与献唱

歌手Danny许佳麟凭着《国民幻想》夺得了第九届「流行音乐全金榜年度盛典」点播率冠军奖项!

集结全球各地知名华语电台共同创建的「流行音乐全金榜年度盛典」日前在中国北京工人体育馆盛大举行;近期人气爆棚的许佳麟,在网络发表的音乐视频皆获得来自中港台、星马、越南和泰国粉丝的喜爱,收获极高的点击率。

▲ 去年在海外发行首张个人专辑《国民幻想》的许佳麟,也累积了不少海外的粉丝。

对于有机会在中国领奖,许佳麟欣悦这对他音乐之路来说,是一种鼓励和认同和。“去年发行了出道十年的第一张专辑《国民幻想》今年就有机会拿奖,特别要感谢公司以及粉丝们的支持。”

值得一提的是,许佳麟在盛典上也演唱了自己的创作《我的青春是周杰伦》希望借此国际舞台,向偶像周杰伦致敬;同时,这也是他首次在北京的舞台上公开演唱自己专辑的歌曲。

 

最热娱乐焦点、最新艺人动态,守着八度空间中文娱乐新闻节目《八八六十事》

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Thu, 24 Jan 2019

Majlis Kahwin Berkonsepkan Kampung Di Rumah Pengantin Lelaki

Tak sabar nak menunggu majlis kahwin di rumah pengantin lelaki

Hiburan Sun, 7 Jan 2018

Remy Ishak Sudah Berkahwin?

Betul ke sudah bernikah secara rahsia selepas gambar memakai baju pengantin tersebar.

Hiburan Mon, 5 Aug 2019

Camila Cabello Puts a Light to the Shades About Her Body

Camila Cabello took to her Instagram to address the hates she’s been getting about her body image!

Hiburan Mon, 23 Sep 2019
Hiburan Fri, 11 Oct 2019

Kamal Cilok Terbabit Kemalangan, Kini Bergantung Pada Life Support Machine

Semoga yang terbaik buat Kamal dan Keluarga. Aaminn!

Hiburan Fri, 22 Nov 2019

Happy Birthday, Mimi Lana!

Happy Birthday again, Mimi! Comel Mimi time kecik-kecik.

Events Sat, 24 Nov 2018

Gambar Perkahwinan Agong dengan Miss Moscow Curi Tumpuan Ramai

Sehingga pagi ini, Istana Negara masih belum mengeluarkan kenyataan rasmi berhubung majlis berkenaan.

Hiburan Thu, 13 Dec 2018

Nora Danish Hoping for a Baby Girl in 2019

Having three sons, the actress and her husband hope to get a baby girl next year.

Hiburan Sat, 7 Sep 2019

Hanis Zalikha Jual Minyak?

Minyak masak macam Alif Satar ke?

Hiburan Mon, 15 Oct 2018

Takziah… Ibu Afdlin Shauki Meninggal Dunia

Assalamualaikum, dukacita dimaklumkan bahawa ibu tersayang kami Puan Fadzilah Jelani telah kembali ke rahmatullah pada hari ini Isnin (15/10/2018), pukul 5.56 petang di Institut Jantung Negara, Kuala Lumpur.

| Live TV