Hiburan By: Alexon April 4, 2019 @ 1:00pm

中田英寿——为世界带来清酒!

中田英寿(Hidetoshi Nakata)这个名字,或许你对他的印象是停留在「日本球王」又或者是前日本国家队成员。其实在他2006年结束了职业球员生涯后,他又展开了另一段辉煌人生……

(图/finance.yahoo

退役后的中田英寿虽然不是日本国家队成员,但他依然心系祖国热衷于日本文化,于是到美国哈佛大学修读工商管理,并到访日本多间的清酒(又称烧酒)酿造厂,学习当地清酒酿制技术。

(图/straitstimes

在走访多达200多家的酒酿造厂后,中田英寿最终与高木酒造合作,于2013年初推出「N」清酒;无论从原材料、酿酒过程,到包装都做得相当仔细,力求尽善尽美。

而「N」清酒可说是目前最具有国际范的顶级日本酒,每年限量生产800-1000瓶,且仅限在日本国外发售。曾经的「日本球王」如今已成为了日本清酒文化的守护者和推广者。

 

想要更了解中田英寿的「第二人生」?那就要留守4月14日(星期日)于tonton NHK World Japan频道【点击观赏】 直播的《HIDETOSHI NAKATA SAKE to the WORLD》。

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Thu, 26 Dec 2019
Hiburan Tue, 29 Oct 2019

Exo Bakal Keluarkan Lagu Baru?

Tak sabar nak tunggu November nanti!

Hiburan Fri, 13 Apr 2018

‘Doa Buat Kekasih’ Rai Ulang Tahun ke 30 Dengan Konsert Jelajah

Datuk Ramli Sarip dan Datuk Khatijah Ibrahim ketika ditemui di sidang akhbar di Istana Budaya memberitahu idea untuk mengadakan konsert ulang tahun ini tercetus pada tahun lalu.

Hiburan Mon, 27 Jan 2020
Hiburan Fri, 2 Aug 2019
Hiburan Wed, 27 Nov 2019

Kendall Jenner Dan Boyfriend Rancang Ambil Anak Angkat?

Ambil anak angkat pun best jugak kan! Just wait and see.

Hiburan Thu, 22 Nov 2018
Events Mon, 17 Dec 2018

Sambut 300 Kanak-Kanak Bertemakan Harry Potter Krismas Ini

Merry Krismas Adik-adik! Seronoknya mereka ni kan?

Hiburan Wed, 24 Apr 2019

‘Mula-Mula Segan, Tapi…’-Fara Fauzana Kongsi Pengalaman Buat FB Live Di Makkah

Alhamdulillah…seronok dengar pengalaman Fara. Semoga kita semua diberi peluang untuk mengerjakan Umrah bersama yang tersayang nanti!

Hiburan Tue, 31 Dec 2019

Joe Flizzow, Marini Nikah April 2020

Mr. President dah pilih calon!

| Live TV