LIFESTYLE By: Alexon July 2, 2019 @ 6:30pm

别超过3分钟!大便「这姿势」超危险

根据《每日健康》报导,日本名医平田雅彦表示,当要上大号时,建议前倾上身坐在马桶上,以罗丹「沉思者」的姿势排便。

因为人类直立时,直肠与肛门会折成「ㄑ」型,粪便容易堵在同一个地方,若上半身前倾,可以让直肠与肛门就会呈一直线,变得更好排便,也可以预防痔疮发生的机率。

(图/维基百科

平田雅彦表示,上大号最长不要超过3分钟,因为用力排便的时间增长,腹压会变高,会对肛门造成沉重负担,而血压会比平常高出40~50mmHg,增加脑血管破裂的危险。

▲ 日本名医平田雅彦表示,上大号最长不要超过3分钟。(图/sohu/示意图)

最后平田雅彦提醒,粪便是刺激物,一大完就要「赶快擦屁股」,若继续待在厕所滑手机、看书,粪便就会长时间附着在肛门,容易造成组织发炎,痔疮也会变更严重。

 

原文网址:三立新闻网

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

LIFESTYLE Sun, 8 Jul 2018

4 Tips Menjaga Kecantikan Di Waktu Malam

4 tips menjaga kecantikan di waktu malam agar mendapat kelembutan seperti menjaganya di siang hari

Fab Foodies! Thu, 17 May 2018

Here’s 7 Easy Tips for People Who are New to Fasting

Thinking of fasting with your Muslim friends this year? You’ll need to learn these few tips.

Fab Foodies! Mon, 3 Dec 2018

别再随便吃!研究:饮食不良比空污更伤身

最新全球营养报告指出,饮食不良是影响全球民众健康的主因之一,每5人死亡中就有近一人因此丧命。

LIFESTYLE Sat, 7 Sep 2019

Beza Jemur Kain Guna Matahari Dengan Mesin Pengering?

Pilihlah yang mana asalkan ianya selesa dan kering sepenuhnya

LIFESTYLE Tue, 12 Jun 2018

Raya Macam VIP Di tonton Sehingga 30 Jun

Pengarah tonton, Pelesenan & Pembarangan, Rangkaian Televisyen, Media Prima Berhad, Airin Zainul memaklumkan usaha ini merupakan transformasi baharu yang terbaik tahun ini dari Tonton.

LIFESTYLE Sun, 10 Jun 2018

后背包上神奇的「猪鼻子」超好用 看了你就懂

很多东西天天看,看久了习惯了,再也没想过它原本是干嘛的,比如很多后背包上的「猪鼻子」,它最初其实不只是单纯装饰,而是……

Fab Foodies! Wed, 5 Dec 2018
LIFESTYLE Sun, 11 Aug 2019

Awas, 3 Tingkah Laku Ini Dalam Kalangan Pelajar

Tingkah laku bunuh diri tidak kira berfikir, merancang atau bakal melakukan amat berbahaya.

LIFESTYLE Tue, 7 Aug 2018

There are 10,000 Cats in this Temple but None of Them are Alive

They’re figurines, of course. But very lucky ones.

LIFESTYLE Wed, 16 May 2018

5 Tanda Kucing Menghidap Kanser Atau Sebaliknya

Jangan ingat manusia sahaja yang mengidap kanser haiwan peliharaan pun boleh juga

| Live TV