Fab Foodies! By: SGMS Enal January 31, 2020 @ 12:12am

Bunga Cengkih Dapat Bantu Ketika DiSerang Gastrik

Gastrik adalah sejenis penyakit yang disebabkan ketidakseimbangan asid dan pepsin pada usus kita. Ada orang yang akan merasa lemah dan sakit yang amat sangat jika diserang penyakit ini.

Sekiranya tiada ubat-ubatan ini ditangan anda ketika diserang gastrik, cuba untuk amalkan cara tradisional seperti memakan pisang, minum susu sejuk dan juga mengunyah bunga cengkih.

Bunga cengkih dikatakan dapat membantu melancarkan perjalanan makanan ke arah perut dan meningkatkan penghasilan air liur. Caranya adalah dengan menggigit satu bunga cengkih, dan biarkan sekejap dalam mulut. Ia akan membantu mengurangkan keasidan perut dan memberi sedikit kelegaan.

Sumber: The Quint

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

LIFESTYLE Wed, 15 Jan 2020

Buang Air Besar Cangkung Atau Duduk, Mana Yang Lebih Baik?

perlu mengambil berat berkenaan dengan posisi anda membuang air besar

LIFESTYLE Fri, 11 Oct 2019
LIFESTYLE Fri, 22 Nov 2019

麦当劳经典玩具再现!Happy Meal欢庆40周年纪念

麦当劳隆重推出Surprise Happy Meal限量版套餐,14款Happy Meal玩具等你来收集!

LIFESTYLE Wed, 17 Oct 2018
LIFESTYLE Sat, 3 Nov 2018

半躺沙发玩手机!诱发椎间盘突出

腰是人体最重要的部位之一,支撑身体的平衡,很多活动都需要靠腰部来支撑完成。如果我们的腰椎受到伤害,腰酸、腰痛等腰部问题会随之而来。

LIFESTYLE Tue, 4 Dec 2018

Style and Comfort: XALF’s Latest Low Heel Collection is a Must Have

Specially made for the ladies who are always on the go.

Fab Foodies! Wed, 28 Aug 2019

减肥好朋友?研究:低糖饮料越喝越胖

无热量?喝低糖是「自我感觉良好」!研究:喝越多吃得越胖~

LIFESTYLE Sat, 7 Sep 2019

Beza Jemur Kain Guna Matahari Dengan Mesin Pengering?

Pilihlah yang mana asalkan ianya selesa dan kering sepenuhnya

Fab Foodies! Mon, 6 Aug 2018

你挑食吗?8种「难吃蔬菜」每个都是营养高手

多吃蔬菜对身体好!蔬菜种类非常之多,但总有你不喜欢吃的食物,你最不喜欢吃哪一种?

Fab Foodies! Tue, 26 Mar 2019

2 Cherry Blossom Drinks You Can Consume to Have a Wholesome Spring Experience

Just because we don’t have 4 seasons here in Malaysia, it doesn’t mean we can’t have a taste of Spring…literally!

| Live TV