LIFESTYLE By: Alexon May 9, 2019 @ 1:30pm

床叫越大代表对方越幸福?

许多人认为女子床叫声越大声,代表着女子感觉越舒服、且越爽!而近日英国最新研究也证实该事,确实床叫音量大小与「性满意指数」成正比,叫得越大声代表越幸福!

综合外媒报导,英国里兹大学(University of Leeds)对学区附近内情侣、夫妻进行「床事」调查,结果发现叫床的音量与「性爱的满意度」成正比,且有92%受试者表示,会透过床叫声来鼓励伴侣,不过以女性为居多。

(图/unsplash/示意图)

对此,美国印第安那大学性学专家马克(Kristen Mark)表示,这可能是男性受A片的误导,造成许多男人觉得大声床叫是女人的事,而男性只需低沉呻吟或无声才能展现自己的雄风。

(图/unsplash/示意图)

不过有性爱专家考克斯(Tracey Cox)对于这项最新研究,则抱持怀疑的态度,认为女性可能会因为担心对方而刻意大声床叫,假装自己乐在其中,认为「床叫音量」与「性爱的满意度」未必完全相关。

 

原文网址:三立新闻网

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

LIFESTYLE Sun, 28 Oct 2018

Tips Menjaga Muka Dengan Cara Paling Simple

Selalulah membasuh muka dan rutin yang paling ringkas

Fab Foodies! Wed, 31 Oct 2018

Khasiat Kunyit Kepada Kesihatan, Bukan Untuk Masakan Sahaja

Anda tiada alasan untuk tidak mengamalkan pemakanan kunyit ini kerana senang diperolehi

Events Tue, 3 Sep 2019

Swiss Dream Circus Gerenti Luar Biasa!

Swiss Dream Circus happening giler!

Fab Foodies! Tue, 27 Nov 2018

Bentong Prison Inmates Learn Recipes Firsthand From Tengku Puan Pahang

Everyone deserves a second chance and Her Royal Highness is trying to show.

LIFESTYLE Fri, 5 Jul 2019

Tips Simpan Duit RM10,000 Sama Usia Dengan Anak 17 Tahun

Sentiasa ingat simpanan hari ini akan memudahkan kehidupan anak di kemudian hari.

Fab Foodies! Fri, 1 Jun 2018

冷冻蔬菜不健康?专家:营养价值可能胜过生鲜蔬果

许多人认为冷冻蔬菜保存期限较长,且廉价又不健康,然而国外许多研究显示,经过冷冻技术处理的蔬菜,反而可以把最多营养素、抗氧化物锁住,营养价值可能比不新鲜或冷藏蔬菜来得高!

LIFESTYLE Tue, 16 Apr 2019

Lokasi Kehilangan Tiada Liputan Telefon, Apa Punca Dua Beradik Hilang 5 Jam Di Bukit Pelindung?

Ada kaitan dengan makhluk ghaib? lokasi kehilangan mangsa dilaporkan tidak mempunyai liputan talian telefon.

LIFESTYLE Thu, 2 May 2019

单身一族看过来!来测测你的桃花往哪开

有时面对街上的情侣,总觉得单身是件可怕的事情;如果各位也单身许久,想赶快过上两人世界……

Events Fri, 24 Aug 2018

Wow…Jenama Kereta Ini Rupanya Paling Laku Sepanjang Julai!

Honda City menjadi kegemaran Malaysia kerana berbaloi dengan nilainya selain cirinya yang ideal untuk kegunaan persendirian atau keluarga.

Events Mon, 10 Dec 2018

| Live TV