Automobile By: Alexon February 21, 2018 @ 2:13am

轮胎沟槽卡到小石头需要清理吗?

相信有开车的网友们,每次在路经碎石的路段后,时不时会出现小石头卡到轮胎沟槽内的现象,问题来了到底需要清理吗?会对行车安全造成影响吗?

你说清理轮胎沟槽的小石头,难道一粒一粒怎样挑?感觉不清理小石头又会对轮胎造成伤害,那遇到这种情况到底如何抉择呢?说先小石头卡着轮胎沟槽肯定对轮胎不好,为何呢?主要可以分为三点

第一点】如果小石头比较尖锐,在受到一定的重力负荷后,有可能会刺穿保护轮胎的钢丝橡胶,虽然不会对轮胎造成直接的伤害,但是如果轮胎的钢丝橡胶损坏,那么车轮在滚动时会逐步升温造成爆胎的危机。

第二点】轮胎沟槽是用于排水用途,如果沟槽卡着很多轮小石头,那么肯定会影响轮胎的排水能力,尤其是在湿滑路面,这会让轮胎本身的抓地力更有限。

第三点】轮胎沟槽的设计关系到滚动噪音,如果轮胎沟槽卡着很多小石头或者太大,就会在滚动时产生一定的噪音,多多少少会影响乘客的乘坐品质。

总的来说,轮胎沟槽卡着小石头是小问题,但长期下来还是会对轮胎造成不良影响,这么看都是清理比较恰当。如果石头太多不利于清理,可以降低轮胎的胎压让石头自己掉落,或是利用高压水枪清理。

 

资料来源:automachi

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

TECH Sat, 18 Jan 2020
TECH Wed, 5 Dec 2018

5 Sebab Akaun Facebook Boleh Disekat

Ini antara ciri-ciri akaun facebook anda boleh disekat.

TECH Mon, 16 Apr 2018

Router一直不关 长时间会有哪些影响?

随着智能设备的兴起,无论是在家里还是在办公场所,都离不开网络。路由器也成了我们不可缺少的网络硬件之一。对于大多用户来说,家中的路由器都是处于24小时开机的状态,那么长时间不关会对路由器产生哪些影响呢?

TECH Mon, 1 Oct 2018

Ketahui Lokasi Android Anda Dengan Hanya Sekali “Klik”

Bagaimana hendak ketahui lokasi android anda dengan hanya satu klik?Ketahuinya di sini.

TECH Sun, 5 May 2019

“File too Large?” dengan cara ini masalah anda selesai

Semoga bermanfaat ini sahaja perkongsian daripada kami.

TECH Sun, 18 Aug 2019

Tingkatkan Kualiti Bunyi Pada Android, Cuba Cara Ini

Bunyi tak berapa kuat pada peranti anda?

Automobile Mon, 13 Jan 2020

英国研究:慢速驾驶致交通事故!死伤人数增加

超速驾驶绝对是容易引发恶性事故的交通违法行为,但你知道吗?其实开得「慢」也没有你想象中的安全。

TECH Thu, 10 May 2018

5 Kebaikan Jika Anda Pilih Soul-Mate Sebagai Teman Hidup Anda

Pening mencari ‘Soulmate'(pasangan hidup)? Tidak semua orang melalui perkara yang sama dalam mencari pasangan hidup.

TECH Thu, 11 Jul 2019

Bagaimana untuk menyambungkan hotspot WiFi tanpa kata laluan

Cara mudah akses wifi tanpa kata laluan

TECH Sun, 16 Dec 2018

Naik Taraf Kamera iPhone Anda Dengan 3 Lensa berikut

Inginkan gambar lebih cantik, ini antara lensa camera yang boleh digunakan pada Iphone.

| Live TV