Trending By: Alexon January 17, 2018 @ 4:00am

6个月的宝宝打针喊「真疼啊」众人惊呆

刚出生的宝宝抵抗力弱,需要打免疫预防针,所以怕疼哭很常见。但近日微博流传一段影片,一名6个月大的婴儿去打针,护士打完将针头拔出来,然后用棉花棒按住,婴儿一直大哭,抱着婴儿的男子试图安抚,忽然婴儿大叫一声「真疼啊」,把一旁的人逗笑了。

因此“婴儿打针说真疼”成了微博热搜,网友看完纷纷表示,「哈哈哈,小朋友的语言天赋看来是需要激发的!」「这个宝宝内心是崩溃的!」「不小心暴露了我重生这回事了!」「孩子:我好不容易忍了几个月不说话…」「婴语十级!」

 


(影片/取自YouTube,如遭删除请见谅。)

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Trending Tue, 30 Jun 2020
Trending Mon, 1 Oct 2018

The New Retirement Age in Malaysia is 95-Years-Old?!

Tun Dr Mahathir said so himself!

Trending Tue, 25 Jun 2019

Apa Nak Jadi Dengan Pasir Gudang?

Apa dah jadi ni sampai 14 buah sekolah kena tutup?

Trending Sat, 5 May 2018

14 Kali Mengundi, Nenek Dah Tak Sabar!

Walaupun saya tidak mampu lagi melihat dengan jelas, tanggungjawab untuk mengundi kali ini tidak akan saya lepaskan, saya berharap ada pihak yang sudi membantu saya ke pusat pembuangan undi di Sekolah Kebangsaan Pusat Air Tawar, Endau nanti…

Trending Tue, 18 Dec 2018

Al-Fatihah…Jenazah Adib Akan Dikebumi Penuh Istiadat Bomba

Al-Fatihah…Semoga roh beliau dicucuri rahmat dan dimasukkan ke Jannah, Insya Allah.

Trending Thu, 31 Oct 2019

Ah Cheng Laksa Tak Halal, Ini Penjelasan JAKIM

Didakwa Guna Ramuan Tak Halal, Ini Penjelasan JAKIM Mengenai Status Halal Ah Cheng Laksa

Trending Tue, 29 May 2018

You Probably Didn’t Know These 7 Brands are Malaysian

Time to get to know our local scene better.

Trending Tue, 17 Apr 2018

Is HERSHEY’S a Korean Pop Music Fan?

Their latest chocolate bar packaging is making people believe that they could be KPOP fans.

Trending Fri, 27 Dec 2019

Android Beta Users Are Getting WhatsApp Dark Mode, iOS’ Coming Soon

In 2020, we may get dark mode for everything.

Trending Wed, 21 Feb 2018

SERENA WILLIAMS “HIDUP SEMULA”

Menurut Williams, jahitan pembedahan caesarean terbuka kerana batuk teruk akibat embolisme.

| Live TV