Trending By: Alexon March 30, 2019 @ 10:30am

不该像脸的东西却「长得很像脸」

你曾经在日常生活当中有意无意间发现「不该看到脸的东西」却「看起来很像脸」吗?例如鞋子、行李箱上 … 听起来有点毛毛的,但保证把你逗得东倒西歪!

#1 狗狗有同伴了…?

 

#2 邪恶的鞋子兄弟

 

#3 果然是马丁尼喝多了!

 

#4 水果仙子

 

#5 因被丢在楼梯间而哭泣的行李箱。

 

#6 棕榈树有话要说~

 

#7 相框后面其实一直都有人在看喔!

 

#8 双手举起来。

 

#9 钢锅微笑了~

 

#10 求求你~饶了我吧!

 

#11 好美的合唱团!

 

#12 黄髪男孩:「找我有事吗?」

这些「不该像脸」的东西却被你看起来「长得像脸」的状况,被称为幻想性视错觉(Pareidolia)是一种心理现象,主要状况是将模糊、随机的图像赋予实际意义。

 

原文网址:时尚华尔兹

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Trending Sun, 29 Jul 2018

Malaysia Has Highest Diabetes Rate in Asia

We’re also part of the highest in the world.

Trending Mon, 17 Aug 2020
Trending Fri, 5 Jul 2019

Shocking origin of the name Boba

You’ll never see Boba the same way again, but that doesn’t stop you from drinking it though.

Trending Tue, 6 Oct 2020

Wajib Baca! Syarat Kelayakan Permohonan BPN 2.0

Jom check korang layak ke tak!

Trending Sun, 19 Aug 2018

速食变型男谁最帅?肯德基爷爷六块肌hen可以

你有想过麦当劳叔叔或肯德基爷爷,变成美漫风格的插画会是什么样子吗?

Trending Mon, 23 Nov 2020
Gaya Hidup Wed, 9 Oct 2019

Dituduh menunjuk-nunjuk kekayaan, Kylie Jenner padam foto kereta mewahnya

Komen orang ramai di Instagramnya pedas-pedas belaka!

Trending Mon, 16 Mar 2020

[VIDEO] Mitos Atau Fakta? Covid-19 Boleh Rosakkan Organ Hingga Menyebabkan Kematian

Apapun, sentiasa membasuh tangan dan memakai topeng muka gais!

Featured Sat, 6 Jun 2020

Rebut Peluang Menangi Wang Tunai Sebanyak RM150K Dengan E-Sukan Kampus!

Jangan ketinggalan rebut hadiah wang tunai rm150k!

Trending Sat, 4 Jan 2020

Bom Mortar Lama Ditemui Di Kebun Serting Hilir 2

Sebutir bom mortar lama jenis 81 milimeter, ditemui di kawasan kebun Serting Hilir 2, Jempol, semalam. Pemangku Ketua Polis Daerah Jempol DSP Mohd Hafiz Muhammad Nor berkata bom itu dijumpai oleh orang awam yang sedang […]

| Live TV