Trending By: Attiqah Mohd June 7, 2020 @ 3:46pm

Semua Pasar Terbuka, Pagi, Malam, Bazaria Di Seluruh Negeri Kini Boleh Beroperasi

Khas buat para peniaga pasar pagi, malam dan bazaria serta foodtruck!

Dalam satu sidang media di Putrajaya, Menteri Kanan (Keselamatan), Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob berkata semua pasar terbuka, termasuk pasar pagi, pasar malam dan bazaria kini boleh mula beroperasi di seluruh negara dan tidak hanya tertakluk di Wilayah Persekutuan sahaja.

Menteri Kanan (Keselamatan), Datuk Seri Ismail Sabri Yaakob, berkata Kementerian Wilayah Persekutuan semalam, hanya membentangkan prosedur operasi standard (SOP).

Bagaimanapun, katanya, pihak berkuasa tempatan (PBT) boleh mengubah suai SOP berkenaan mengikut kesesuaian kawasan masing-masing.

“Kita bersetuju untuk menerima SOP terbabit dan tarikh yang dimohon iaitu, pada 15 Jun ini.

“Apabila saya umumkan pasar malam dan pasar pagi boleh dibuka, bermakna ia untuk seluruh negara termasuk yang berkaitan seperti ‘car boot sale’.

Walauapapun, korang mesti kena patuh SOP dan paling penting amalkan kebersihan. Buat para peniaga, semoga maju jaya dan selamatkan meneruskan perniagaan!

Sumber: Berita Harian

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Trending Sat, 5 Dec 2020
Trending Sat, 26 Jan 2019

《辛普森》恶搞复仇者联盟!萨诺斯弹指后剩下「她」

近日《辛普森家庭》也跟上《复仇者联盟》的趋势,让反派角色萨诺斯入镜,幽默的剧情让罗素兄弟也分享了呢!

Trending Sun, 24 Mar 2019

Budak Perempuan Dirogol Kekasih Nenek Lahirkan Anak

Minta Izin Mahu Main Anak Patung Sebelum Jalani Pembedahan Czer, Budak Perempuan Dirogol Kekasih Nenek Lahirkan Anak

Trending Mon, 7 Sep 2020
Trending Tue, 21 Jul 2020
Trending Wed, 10 Jun 2020
Featured Fri, 8 May 2020
Trending Wed, 6 May 2020
Trending Tue, 13 Oct 2020

Malaysia Bakal Penerima Utama Vaksin Covid-19

Semoga vaksin ini dapat dimanfaatkan sebaiknya

Trending Wed, 11 Apr 2018

Jangan Terkejut Kalau Terjumpa Pocong Di Pagi Raya!

Fesyen aneh ini telah dikecam netizen, tidak kurang juga yang menganggapnya sebagai bahan lawak.

| Live TV