Trending By: Alexon April 17, 2018 @ 2:40am

一看到书就想睡?用「它」阅读立刻变有趣!

对于习惯滑手机吸收新知的现代人来说,看到实体的书本,可能会稍嫌枯燥乏味,甚至读不到几页就就会有睡意来袭、犯困想睡!若你也深受其扰,可以试着放上「立体脚书签」,好像被书本夹住似的,让你能耐住性子继续阅读,期待下一次看到「被夹着」的可爱模样。

▲ 这系列的书签,就是只有一半的身体! (图/翻摄自博客来

来自乌克兰的设计品牌MyBookmark,贩售的每一个书签,皆是由手工打造,除了能当书签,更可以让人沉浸在阅读的时光,并从中自得其乐。包装上更都有设计师的亲笔签名,证明有手工制造的温度。

▲ 小猫的上半身,好像被书本夹住XD (图/翻摄自博客来

这系列书签最大特色,就是只露出主角的脚,大腿以上仿佛被书本夹住、夹扁,只能看到伸直的脚部。有穿者粉红色芭蕾书鞋的女生、圣诞老人、姜饼人等主题。爱动物的人更可以大肆选购,有鲸鱼、腊肠犬、哈巴狗、粉红邦尼兔,让人难以抉择。

(图/翻摄自博客来

针对比较科幻风格的书籍,例如《哈利波特》,还可以换成「栽进魔法世界的书签」款;观赏轻松风格书籍或杂志,则可以使用「夏日海滩」款。不同书籍,使用不同书签,是不是觉得很有趣呢?

 

资料来源:ETFashion

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Trending Wed, 22 Jan 2020

Lok U Meninggal Dunia

Innalillah wa inna ilaihir roji’un…

Trending Thu, 7 Mar 2019

Tips Cari Kerja! Gadis Ini Berkongsi Cara Menulis Resume Yang Betul

Korang boleh baca perkongsian gadis ini di Twitter mengenai cara membat resume yang betul. Perkongsian gadis yang bernama Anis Azuwa ini mendapat sebanyak 4.5 likes di Twitter

Trending Thu, 21 Nov 2019

BTS’ V Reacted To A Fan Shipping Him With Jungkook #VKook

Is the ship still sailing or sinks like the Titanic?

Featured Wed, 6 May 2020
Trending Thu, 5 Dec 2019

Paus Sperma Ditemui Mati Terdampar

Derita Perut Dipenuhi 100 Kg Sampah Sarap

Trending Mon, 20 Aug 2018

6 Reasons Why You Won’t Get Rich By Reading About Personal Finance

The truth stings but at least you can learn from it.

Trending Sun, 25 Oct 2020

Lagu Cinta Kita Kembali Untuk Musim Ke-2!

Wah, kembali untuk musim kedua!

Trending Mon, 20 Apr 2020

Kes Kluster Baru Ditemui Membabitkan 43 Orang Pelajar Malaysia Di Indonesia

Temboro,Indonesia telah diisytiharkan sebagai zon merah..

Trending Thu, 17 Sep 2020

Fedtri Yahya Terbabit Kemalangan, Isteri Mohon Doa Suami Lekas Sembuh

Semoga yang baik-baik sahaja buat abang Fedtri Yahya

Trending Mon, 9 Jul 2018

Authorities Can Track You Down Just for Watching Porn

They might be watching us while we fap :O

| Live TV