Hiburan By: Alexon January 22, 2018 @ 1:10am

河智苑弟弟全泰秀因忧郁症自杀身亡!

韩国影后河智苑的亲弟弟、演员田汰遂(前译:全泰秀)今天惊传因忧郁症而自杀身亡, 享年34岁,这是继去年底SHINee成员钟铉之后,又一艺人因忧郁症而自杀,让家人与粉丝们均悲痛不已。

▲ 全泰秀和姐姐河智苑曾一起拍摄时尚杂志封面。(图/网络)

据韩国媒体报道,全泰秀长期罹患忧郁症,近期病情有好转且还在准备下部作品,不过21日却突然离世,噩耗传出令人不舍。他的经纪公司已证实死讯,葬礼将低调进行,外界认为他疑似是自杀。而河智苑的父亲是在2016年1月2日离世,短短2年内家中2个男人接连离世,带给家人无尽冲击。

▲ 全泰秀过世前,IG最后发文及留言。 (图/翻摄自全泰秀IG)

全泰秀过世前,在Instagram的最后一次PO文,仅是一张对着镜头露出帅气笑容的自拍照,并在文中附上三个太阳的图形,看起来心情很好。事实上,全泰秀生前深受忧郁症缠身,私下常透过社群网站,分享生活点滴及近况时,完全看不出任何异状,如今却传出骤逝消息,让大票粉丝心痛不已,纷纷涌入他的IG悼念,希望他一路好走。

 

阿勒神/综合报导

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Fri, 11 Oct 2019

坚守岗位12年!Jym庄靖毅告别电台往梦想出发

Jym庄靖毅在电台值班长达12年后,决定踏出自己的舒适圈,宣布即将告别DJ生涯,将于10月25日进行最后一次当班。

Hiburan Thu, 11 Jul 2019
Hiburan Mon, 9 Apr 2018

Apa Salah Saya, Asyik Kena Kecam Jer – Boy Iman

“Biarlah masa menentukan. Tunggu sahaja hari konvokesyen berlangsung kelak,” komennya ringkas.

Events Mon, 23 Jul 2018

Kevin Hart Will be Making Malaysians LOL During His Tour

The man himself will be making a pit stop in

Hiburan Sat, 8 Sep 2018

Rawat Hati Terluka, Selena Pindah Keluar Dari LA?

Selepas putus cinta, Selena nekad berpindah dan mahu menjalani kehidupan lebih sederhana.

Hiburan Wed, 3 Jan 2018

PEGANG MIKROFON TERBALIK, PROPA KE KHAI?

Kejadian itu menyebabkan  dia sendiri tidak sedar bahawa tindakannya itu mengundang malu lebih-lebih lagi program tersebut bersiaran secara langsung dan semestinya ditonton oleh ribuan rakyat Malaysia

Hiburan Thu, 14 Nov 2019
Hiburan Mon, 9 Sep 2019
Hiburan Thu, 26 Jul 2018

Tahniah! Comelnya Baby Keempat Pasangan Pelakon Ini

Kata pelakon dan pengusaha hotel butik, Fauzi Nawawi, Lisdawati sepatutnya melahirkan pada 20 Julai lalu tetapi terlewat beberapa hari.

Contest Mon, 22 Jul 2019

Korang Jangan Lupa Dapatkan Klu Seterusnya Dalam #ICSYVMY Musim Kedua!

Dapatkan klu seterusnya dalam #ICSYVMY #SuaraSiapaTu Ahad ini!

| Live TV