Sponsored By: Nabihah September 2, 2023 @ 9:35am

foodpanda Rai TikTok Awards MY 2023 Dengan Lebih 4,000 Pilihan Makanan di panda pick!

Pada 27 Ogos lalu, telah berlangsungnya acara gilang gemilang TikTok Awards Malaysia 2023 yang berlangsung di Pusat Pameran dan Perdagangan Antarabangsa Malaysia (MITEC) di Kuala Lumpur.

Bertemakan “Yang Gah di Skrin Kecil”, TikTok Awards Malaysia 2023 mempertandingkan 13 buah kategori yang terbahagi kepada Pilihan Juri (Judge’s Pick) dan Pilihan Peminat / Popular (People’s Choice).

Sebagai penaja bersama, foodpanda ingin mengucapkan tahniah kepada semua pemenang! Haa..buat korang yang ketinggalan, jom kami recap balik senarai-senarai pemenang mengikut kategori.

Pilihan Peminat / Popular (People’s Choice)

1. Creator of the Year – Khairul Aming @khairulaming

2. Rising Star of the Year – Ikhmal Nour @ikhmaln0ur

3. Popular Creator of the Year – Ryan Bakery @ryanbakery

4. Popular Animation Account of the Year – Upin & Ipin @upinipin.official

5. Celebrity of the Year – Aeril Zafrel @aerilzafrel8

6. Live Creator of the Year – Tiger Labu @tigerlabu

7. TikTok Shop Creator of the Year – Anas Zahrin @anaszahrin

Pilihan Juri (Judge’s Pick)

1. Best of Beauty & Fashion – Shahira Azlan @shahirazlan

2. Best of Education – Sir Asai @sir_asai

3. Best of Entertainment – Eiqa Maleq @eiqamaleq

4. Best of Foodie – Syifa Jamil @syifajamill

5. Best of Gaming – Sultan Riq @sultan_riq

6. Best of Sports – Khalish @kkhalishh

Bagi min, mereka semua memang layak untuk dinobatkan sebagai pemenang atas kandungan-kandungan mereka yang sangat informatif dan memberi inspirasi.

Syabas juga buat para juri dan foodpanda yang bergabung tenaga menyumbang idea untuk memilih pencipta kandungan TikTok terbaik, seperti mana foodpanda yang berdedikasi dalam memilih rakan kongsi panda pick mereka!

Lebih istimewa, rider serta maskot foodpanda iaitu Pau Pau turut membuat penampilan istimewa dengan menjadi salah satu penyampai hadiah TikTok Awards Malaysia 2023 bagi kategori TikTok Foodie. Comel!

Bukan itu sahaja, rakan-rakan kongsi panda pick juga bermurah hati untuk menghidangkan makanan dan minuman untuk para tetamu bagi acara after-party anugerah tersebut.

Rasai kehebatan pilihan kegemaran dengan lebih dari 4,000 pilihan hanya di foodpanda

Sejak ada panda pick ni memang senang betul hidup, nak pilih tempat makan dan makanan yang sedap pun mudah je.

Dengan banyak pilihan makanan dan rakan kongsi termasuk D’laksa, Sugarbun, Baker’s Cottage, Pezzo, Uncle Bob dan banyak lagi , korang dah tak perlu pening-pening buat keputusan nak makan apa.

Jadi, apa lagi yang korang tunggu? Jom pesan melalui foodpanda sekarang!

Untuk maklumat lanjut, layari laman web foodpanda dan muat turun aplikasi ini di GooglePlay dan Apple App Store hari ini juga!

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Thu, 14 Dec 2023
Hiburan Tue, 20 Sep 2022

Terpaling Juara: Hattan Komen Persembahan Bosan, Ini Respons Rahmad Mega

Minggu depan Rahmad akan bawakan lagu duet Keliru 😍

Featured Thu, 21 Jul 2022

Bersara Dari Dunia Hiburan & Berhijrah Ke Luar Negara, Sarah Hildebrand Kini Sertai Tentera US?

Sarah ceburi bidang baru di Amerika Syarikat 😊 Fuhh, patutlah nampak sado betul sekarang 💪🏻💪🏻 Apapun, semoga ini yang terbaik untuknya

Featured Mon, 12 Sep 2022

Terpaling Juara: Ifa Raziah Tersingkir, Hazami Bangkit Rangkul RM5,000… Ini Recap Konsert Keempat!

Ifa Raziah peserta pertama tersingkir di minggu keempat. Tak sabar konsert kelima dimana semua peserta akan bawa lagu luar daripada genre mereka! #TerpalingJuara #Playlist AJL

Trending Wed, 25 Nov 2020

Bantuan RM1,000 Untuk Golongan Asnaf Terjejas Covid-19

Semoga bantuan ini dapat meringankan beban mereka

Trending Thu, 22 Mar 2018

「爱睡症患者」肯定都这样!

插画艺术家LiNGViSTOV是一个来自俄罗斯的团队所组成,他们当初透过Skype学英文而认识,因为热爱卡通、插画因而开始创作。「爱睡症患者」才懂的嗜睡插画就此诞生!

Featured Tue, 6 Sep 2022
Trending Tue, 22 Jun 2021

“Jangan Letak Jangkaan, Mungkin Agak Kayu” – MK Ceburkan Diri Dalam Bidang Lakonan

Anggota kumpulan rap K-Clique, MK atau nama sebenarnya, Muhammad Hairi Amin Hamdan, 25, kini melebarkan sayapnya dalam bidang lakonan. Menurut MK, dia teruja menceburi cabang seni baru selain nyanyian dan baru sahaja menjalani penggambaran sebuah […]