Hiburan By: Alexon December 29, 2018 @ 6:00pm

《比悲伤》首日开映票房破百万!导演林孝谦放话「带双豪来谢票」

由刘以豪、陈意涵主演的《比悲伤更悲伤的故事》(简称比悲伤)在台湾突破两亿台币票房,成为2018年台湾电影票房冠军!而大马场次也不弱,该片27日在全马戏院正式上映,首日就累积破百万令吉票房,可喜可贺!

当初该片在电影破亿,男主角刘以豪就宣布会「亲自爱的抱抱500名观众」、「为观众擦眼泪」来谢票,而导演林孝谦和编剧吕安弦早前来马宣传时,也有到优先场送巧克力和鲜花,为被电影情节虐到哭惨惨的观众送暖,而且还扬言若大马票房报捷,会带刘以豪和男儿张书豪来马谢票!

果然,电影在大马首日开映,即突破百万令吉票房,超越台湾纯爱电影《我的少女时代》创下的大马首日开映票房纪录,成绩十分兴奋!导演林孝谦随后马上发表感言 “感激大马观众对《比悲伤》的支持,为未来这几天的佳期,带你心爱的人进戏院吧!你们会更珍惜对方哦!”

希望观众能在这几天的黄金档继续到戏院买票入场支持《比悲伤》,另外,他还附加一句 “希望可以带着双豪到大马跟大家谢票!” 看来刘以豪来大马送抱抱、擦眼泪和张书豪坐观众大腿这些「粉丝福利」,大马观众很快就可以亲眼见证咯!

最热娱乐焦点、最新艺人动态,守着八度空间中文娱乐新闻节目《八八六十事》

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Wed, 7 Nov 2018

Sexiest Man Alive Ini Bakal Bawa Watak 007

Dan, pemenang Sexiest Man Alive pada tahun ini jatuh kepada Idris Elba!

Hiburan Thu, 4 Jul 2019
Hiburan Thu, 16 May 2019

Punyalah Manja…Suami Nak Makan Masakan Syahrini Sahaja!

Kalau tidak, dia tidak mahu makan. Begitu. Manja ya Pak RB…

Hiburan Tue, 22 Jan 2019

Shiha Zikir Berkawan Rapat Dengan Pendakwah Terkenal?

Rajin tinggalkan komen di laman Instagram, Shiha akui rapat dengan pendakwah bebas terkenal ini…

Hiburan Fri, 9 Mar 2018

Lee Dong Wook and Suzy are Dating!

Another new lovely couple has been formed.

Hiburan Tue, 26 Jun 2018

BTS Dominates Radio Disney Music Awards

They were nominated for several awards that night.

FESYEN Tue, 8 May 2018

“Lucu Ada Yang Bercakap Saya Jadi Mangsa Fesyen”- Neelofa Perjelas Isu Baju Saiz Besar

Lofa menyifatkan bahawa beliau sudah lali dengan kritikan dan komen netizen. Baginya, dia cukup bangga kerana dipilih untuk menyarung persalinan berjenama mewah itu pada malam tersebut

Hiburan Sun, 1 Sep 2019
Hiburan Sat, 5 May 2018

Takziah…Ibu Akim Meninggal Dunia

Semoga Allah SWT mencucuri rahmat ke atas Allahyarhamah. Amin ya rabbal alamin…

Hiburan Mon, 8 Jan 2018

Iqram Dinzly Memohon Maaf Pada Semua

Iqram Dinzly memohon maaf kepada semua dan mengakui dirinya juga manusia tidak sempurna kerana terlepas cakap

| Live TV