Hiburan By: Alexon August 27, 2018 @ 4:00pm

《李宗伟》创大马电影中国上映记录 8000家戏院上映

改编大马羽球一哥拿督威拉李宗伟成长经历的励志电影,成功引进中国大陆市场,确定将于9月7日在8000家戏院上映,创大马电影中国上映记录。

▲ 电影《李宗伟:败者为王》在中国的官方海报。

电影出品人之一,张继堂说这是马来西亚史上第一部电影,以引进片的方式进入中国8000家戏院上映,这部电影有着划时代的意义。而出品人之一的李宗伟哥哥拿督李宗顺表示,很荣幸其弟弟的体育精神能够透过大荧幕让世界看到马来西亚人的励志精神。

▲李宗伟为支持者签名。

电影制片人之一詹贤恩表示,电影制作过程非常严谨,使用的器材和制作方式都是达到国际水准,绝对可以满足中国大陆电影观众群。而另一名制片人李顺忠则希望透过这部电影让中国更了解马来西亚的风土人情。

 

相关新闻: 曾冠源演《Lee Chong Wei》压力大到落泪

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Tue, 4 Sep 2018

Fathia Latiff Jadi Simbol Seks Netizen?

Mahu meraih publisiti semula ke? Sila baca artikel ini untuk mengetahui cerita selanjutnya

Hiburan Mon, 13 May 2019

Belum Sedia Bawa Watak Utama Dalam Filem, Mia Nasir Tarik Diri Dari Wangi!

Mia Nasir mahu fokus dalam bidang perniagaan berbanding lakonan buat masa ini.

Hiburan Mon, 12 Feb 2018

《娱协30》第二轮入围名单

《娱协30》第二批入围名单!最佳流行音乐专辑共有22张专辑报名,黄明志将力拼Aki黄淑惠、SHIO郭修彧、Von Lee及林文荪4位女将争奖。而最佳迷你流行专辑则有多达27张专辑相争,抢得入围名额的张栋梁则将和4位女将云镁鑫、赖淞凤、何芸妮和黄若熙互别苗头。

Hiburan Tue, 13 Nov 2018

Penulis Lagenda Marvel, Stan Lee Meninggal Dunia

Rest In Peace, Sir… Anda sememangnya seorang lagenda yang akan terus diingati.

Events Thu, 9 Jan 2020

李心洁自认与角色相符!若年轻30岁张艾嘉会抢演角色

李心洁自认与《夕雾花园》角色相符!张艾嘉自嘲若年轻30岁,会与李心洁抢演角色。

Hiburan Sun, 7 Oct 2018
Hiburan Mon, 18 Mar 2019

“Terima Saja Kenyataan Pedas A. Aida”- Ketua Pegawai Eksekutif Media Prima Berhad

Diharap lepasni isu kontroversi melibatkan kenyataan A.Aida tidak terus-menerus diperkatakan

Hiburan Sat, 1 Dec 2018

Aliff Syukri Bingung Kucing Harga RM 50,000 Hilang

Alamak! Kucing Dodi lari masuk hutan belakang rumah.

Events Mon, 16 Dec 2019

周金亮阿牛阔别多年再合作!鼠年春节嘉年华118引爆

配合2020年马中文化旅游年,两国将于1月18日,在吉隆坡独立广场联手主办《2020马来西亚欢乐春节嘉年华》迎接鼠年的到来。

Hiburan Thu, 7 Mar 2019

‘Tiket Dah Habis Dijual’- Siti Nurhaliza Beri Amaran Kepada Scammer

Tolong jangan tertipu dengan scammer kerana tiket Siti Nurhaliza On Tour sudah habis dan hanya dijual di www.myticket.asia.

| Live TV