Hiburan By: Alexon October 22, 2018 @ 10:30am

资深艺人岳华病逝享寿76岁

香港一代传奇影星岳华传出在加拿大时间20日离世,据悉岳华近年来饱受病痛之苦,生前因为罹癌的关系身形爆瘦,辞世时夫人恬妮与女儿都在身边陪伴,友人张之玨证实岳华过世,享寿76岁。

据《东网》报导,张之玨表示,恬妮用短讯告知妹妹张宝之岳华病逝的消息,他回忆两人相识超过30年,上一次见面是半年前,虽然岳华在生病后不太喜欢接触人群,仍会与张之玨及张宝之兄妹相约见面,如今送走老友,兄妹俩心情特别低落。

(图/翻摄自《新浪娱乐》微博)

此外岳华生前好友林建明也在20日晚间收到消息,透露有朋友在8月时见过岳华,当时对方「瘦得好厉害」,病容让人闻之心疼。

▲ 岳华(左一)凭《大醉侠》走红。(图/网络)

岳华曾是香港邵氏最赚钱的电影明星,在60年代以《大醉侠》风靡华人圈,他顺势成为全民偶像级的人物,之后又接连拍了不少武侠电影,一直到70年代武侠片市场较为衰落,他的事业也没有受到太大的影响,只是从武侠片转型成爱情电影演员,厉害的是,在这两个领域里,他都能成为响当当的人物,足见其魅力。

最热娱乐焦点、最新艺人动态,守着八度空间中文娱乐新闻节目《八八六十事》

 

ETtoday/文(责编阿乐神)

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Tue, 9 Oct 2018

黎瑞恩郑嘉颖「携手」1208来马开唱

90年代香港著名女歌手黎瑞恩和视帝郑嘉颖,将于12月8日携手来马开唱!

Hiburan Sat, 20 Oct 2018

Dah Terlalu Seksi, Giliran Zizi Kirana Pula Jadi Topik Hangat Netizen

Ramai peminat kecewa dengan imej seksi Zizi tetapi penyanyi itu memaklumkan dia hanya mahu menjadi diri sendiri.

Hiburan Tue, 27 Nov 2018

WOW! Bella Hadid Jadi Pengikut Neelofa Di Instagram

Pergh…Untunglah Lofa, Bella Hadid kot!

Events Fri, 18 Jan 2019
Hiburan Fri, 5 Jul 2019

Benda Negatif? Sorry, Next!

Teruskan menjadi Ibu Yang Terbaik!

Hiburan Sat, 1 Feb 2020

Tahniah Amyra Rosli, Amar Baharin

Tahniah! Tak sabar nak melihat wajah bayi Amyra ni, mesti secantik dan secomel ibunya.

Hiburan Tue, 3 Dec 2019
Hiburan Fri, 27 Dec 2019

‘Takkan Nak Menangis Di Instagram’- Zara Zya Sudah Move On?

Kami putus tunang secara baik dan tidak bergaduh pun…

Hiburan Wed, 14 Nov 2018

Linda Rafar Punya Alasan Kukuh Kenapa Tak Nak Tunjuk Suami

Jadi kepada netizen diluar sana, kita doa yang baik-baik sahaja okay

Hiburan Sun, 24 Nov 2019

赴中国年度盛典领殊荣!玛莎以「最具潜力新人」姿态进军中国

继茜拉成第二位受王炳智力捧的马来歌手,玛莎以「最具潜力新人」姿态 强势进军中国 。

| Live TV