Eat Travel By: Ad Ops September 11, 2018 @ 3:00pm

Jom Cuba Buat Biskut Oreo Sendiri Pada Hari Cuti Ini, Mudah Sangat!

Ada ke orang yang tak suka biskut Oreo? Dua keping biskut berperisa coklat yang berintikan sekeping krim vanila, memang lazat untuk dimakan sebagai snek.

Bukan kanak-kanak saja yang minat, orang dewasa pun sama. Cicah dalam air susu… fuuuh. Kadang-kadang tak boleh berhenti!

Sekarang ini dah ada macam-macam variasi, tapi hmm… penulis rasa biskut Oreo macam dah lebih mahal daripada biasa.

Bagi anda yang rasa tak berbaloi untuk beli satu pek untuk harga yang ditetapkan, apa kata anda cuba buat sendiri saja biskut Oreo anda? Kalau buat banyak-banyak, boleh makan banyak-banyak! Muahaha!

Jika berminat, di sini ada resipinya. 

Bahan-bahannya:

1) Untuk biskut coklat

  • 1 cawan mentega
  • 1 cawan gula
  • 2 sudu kecil garam
  • 2 biji telur
  • 2 cawan tepung
  • 1 1/4 cawan serbuk koko dark chocolate
  • 1 sudu kecil soda bikarbonat

2) Untuk inti krim vanila

  • 1/2 cawan mentega
  • 2 cawan gula halus
  • 1 sudu kecil ekstrak vanila

Ikut saja langkah-langkah yang ditunjukkan di dalam video. Mudah sangat!

Sumber: Tips & Tricks

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Eat Travel Wed, 31 Jul 2019
Eat Travel Thu, 11 Jun 2020
Eat Travel Sat, 1 Sep 2018
Eat Travel Tue, 13 Nov 2018

Tak Perlu Ke Osaka, Anda Kini Boleh Naiki Keretapi Bertemakan Hello Kitty Di Tokyo!

Jika anda ke Tokyo tak lama lagi, jangan lepaskan peluang ini ya!

Eat Travel Mon, 8 Apr 2019
Eat Travel Wed, 13 Mar 2019
Eat Travel Wed, 9 Jan 2019
Eat Travel Fri, 22 Feb 2019
Eat Travel Fri, 1 Feb 2019

Inilah teknik yang betul untuk menjamah pasta seperti orang Itali sebenar

Hendak nampak seperti seorang yang profesional?

Eat Travel Sat, 18 Apr 2020

Adam Corrie kongsi resipi mi kicap wantan

Cuba sekali pasti nak lagi!

error: Content is protected !!