Fab Foodies! By: Alexon March 2, 2019 @ 1:00pm

跟情绪低落说掰掰!吃这4种食物……不怕变胖还更快乐

心情低落的时候,除了花钱买醉,找三五好友聚餐狂欢,其实还有更省钱又有效率的做法,不需要大吃大喝,只要吃对食物就能够让人心情愉悦,你知道吗?

(图/unsplash/示意图)

#1 香蕉
香蕉含有生物碱,能够振奋精神跟提高信心此外,香蕉同时也是色胺酸跟维生素B6的来源,能够帮助大脑制造血清素,减少忧郁的产生。

(图/unsplash/示意图)

#2 巧克力
巧克力本身的色胺酸含量并不高,但它富含的糖分可以促进胰岛素生成,让色胺酸顺利进入大脑形成复合胺,当复合胺停留在脑内就可以帮助赶走沮丧的情绪。

(图/unsplash/示意图)

#3 全麦面包 / 糙米饭
乙群是促进大脑健康的重要营养,在全麦面包及糙米饭当中都有,缺乏B1会疲乏无力,情绪沮丧;缺乏B6会有忧郁倾向;缺乏B12思考能力会下降。因此,不时补充点粗粮就能让大脑感觉更快乐。

(图/Pixabay)

#4 牛奶
早上一杯牛奶,下午一杯优酪乳是快乐的泉源,这是因为人体一旦缺钙就会让神经系统处于过度兴奋的状态,小孩缺钙会哭闹不停,成人缺钙则会易怒,失眠,而牛奶就是钙质的最佳来源。

 

原文网址:三立新闻网

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Events Tue, 10 Jul 2018

Wow! Tun M Kongsi Rahsia Gaji Selama 29 Tahun

Saya simpan gaji saya. Itulah duit yang saya ada sekarang sebab semuanya dibayar oleh kerajaan.

LIFESTYLE Mon, 11 Nov 2019

11 November Dikatakan Hari ‘Single Day’?

Buat anda yang single belum berpunya, ingat tarikh ini tau 11 November

FESYEN Wed, 8 May 2019

Jom Shopping Raya! Adira Suhaimi Tampil Dengan Koleksi Tudung Adira X Hermanas

Koleksi ini boleh didapati dengan harga RM69 sehelai. Murahnya!

Featured Wed, 17 Feb 2021
LIFESTYLE Tue, 17 Jul 2018

Elakkan Pasangan Terlalu Tua

mari kita lihat bersama sebab utama perlu elakkan perbezaan umur ketara dengan pasangan

LIFESTYLE Sat, 19 Jan 2019

6 Makanan Ini Dilarang Makan Mentah

6 Makanan Ini Dilarang Makan Mentah Kerana Bahaya Pada Tubuh

LIFESTYLE Tue, 6 Mar 2018

白T「最强5招」污渍救星

白色的衣服真的超难照顾,只要沾到污渍就很难弄干净,让人超崩溃,可是你知道吗?其实身边有几样随手可得的小物,比洗衣精的除渍功力还强大喔!

Hiburan Fri, 20 Jul 2018

Gelagat Artis Malaysia Menari #KekeChallenge Memang Cool!

Inilah antara gelagat artis Malaysia menyahut cabaran #kekechallenge

LIFESTYLE Mon, 23 Apr 2018

12星座谁的厨艺最烂?牡羊只会煮泡面……

民以食为天!懂吃的人不少,懂做菜的却不多呢,那么在12星座中,哪位有潜力成为厨神,谁又是天生地狱厨神呢,一起来看看吧!

Events Sat, 1 Dec 2018

Harga Petrol RON 97 Turun Sepanjang Disember

Berita baik bagi pengguna RON 97, harga minyak turun ke RM 2.50 seliter sepanjang Disember 2018.

| Live TV