Hiburan By: Alexon December 13, 2017 @ 3:45am

刘在石蝉联六年民调「最佳搞笑艺人」

韩国主持人刘在石有着机智反应、出众口才,手上拥有包括《Running Man》、《无限挑战》等知名节目,坐稳主持界天王宝座。而刘在石私下亲民又善良的形象也深植人心,好感度超高的他因而有了「国民MC」、「刘大神」等封号。在最新出炉的民调中,刘在石也再度蝉联「最佳搞笑艺人」的宝座。

▲ 刘在石夺下大赏时,眼眶泛红“谢谢我的老婆”。 (图/翻摄自MBC)

根据韩国「盖洛普民调」调查,在年满13岁的1700名民众中,刘在锡以38.3%的得票率登上「最佳搞笑艺人」的冠军宝座。而他也是第六年拿下该调查的第一名宝座,如此的高知名度和好感度。除了节目上的机智反应深植人心外,刘在石私下的形象更是「零缺点」,不但对后辈充满关怀,更是出了名的捐款天使。

ETToday/文(责编阿勒神)

 

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Hiburan Mon, 9 Jul 2018

Bekas Pengacara Popular TV3 Ini Jalani Pembedahan?

Nak tahu siapa agaknya bekas pengacara TV3 ini yang terpaksa jalani pembedahan? Kenalah baca artikel ini ya!

Hiburan Tue, 23 Jan 2018

Kena Tahan Reman Lagi!

Siapa pula kali ini kena tahan reman sekali lagi ?

Hiburan Tue, 30 Apr 2019
Hiburan Tue, 19 Feb 2019

Adik Sudah Popular, Apa Komen Fasha Sandha?

Apa agaknya syarat Fasha buat adik tersayang?

Hiburan Tue, 10 Apr 2018

Encik Mimpi Sudah Bersedia Buka Topeng?

Menurut Encik Mimpi, umpama Puteri Gunung Ledang meminta drone dengan kerabat diraja, begitu jugalah dia.

Hiburan Sun, 3 Dec 2017

Tasha Shilla Di Kata Mencari Publisiti Murahan

Tasha Shila Hanya Mahu Jadi Diri Sendiri bukannya suka-suka nak seksi.

Hiburan Mon, 25 Mar 2019

Issey Belum Bersedia Cari Jodoh?

Semoga Issey berjumpa jodoh yang sesuai lepasni okay. No stress Sey!

Hiburan Fri, 16 Feb 2018

PRINCHIQY DINZLY MOHON MAAF, AKUI TERLAMPAU ASYIK TENGOK ALTIMET?

Selepas pelbagai kontroversi timbul akibat dakwaan mahu menceroboh persembahan Altimet semasa Anugerah Juara Lagu 32 lepas, akhirnya Iqram tampil memberikan penjelasan berkaitan isu tersebut

Hiburan Sun, 30 Dec 2018

草蜢性感程度爆灯!被男粉丝吹口哨狂撩

《草蜢17385世界巡回演唱会》来到云顶站,草蜢三子极尽妖艳之能事,无论是透视装、深V、鱼网装、裙装……性感程度无极限,让粉丝大喷鼻血,还遭男粉丝猛吹口哨狂撩!

Hiburan Tue, 1 Jan 2019

Aizat Amdan Tukar Selera Sempena 2019

Doa yang baik-baik. Saya percaya semua orang ada impian untuk ke arah itu. Kalau jadi, jadilah…

| Live TV