Trending By: Attiqah Mohd July 29, 2020 @ 3:18pm

Lanjutan Moratorium Bank Bersasar Untuk 3 Bulan Buat Golongan Ini..

Dalam sidang media Moratorium hari ini, Perdana Menteri mengumumkan untuk melanjutkan moratorium dan bantuan Bank bersasar kepada golongan yang memerlukan khusus kepada:

  • Individu yang hilang kerja dalam tempoh PKP, lanjutan Moratorium bank Bersasar untuk 3 bulan
  • Bagi individu yang terjejas gaji akibat COVID-19, bayaran ansuran bulanan dikurangkan pada kadar yang sama bagi pengurangan gaji, untuk 6 bulan

Untuk pinjaman sewa beli, pihak Bank akan menawarkan pilihan penjadualan ansuran.

Untuk info lanjut tonton video di bawah

| Live TV

| ARTIKEL Xtra

Trending Thu, 14 Jun 2018

Kim Jong Un Literally Brings a Portable Toilet Everywhere He Goes

But there’s a really good reason why he’s doing so.

Trending Mon, 17 Jun 2019

Penyedut Minuman Plastik Diberi Atas Permintaan Pelanggan Mulai 1 Julai

Orang ramai digalakkan untuk membawa bekas makanan atau minuman serta penyedut minuman yang boleh diguna semula.

Trending Fri, 28 Aug 2020
Trending Wed, 18 Mar 2020

COVID-19: Ingat! Penjara 2 Tahun Dikenakan Kalau Ingkar Perintah Kawalan Pergerakan

Patuhi arahan dan peraturan yang ditetapkan. Jangan’selfish’ ya..

Featured Tue, 21 Apr 2020
Trending Wed, 9 Oct 2019

Lazada Plans to Take VR and AR into Its New Retail Experience, Soon

In the future, shopping at Lazada will not be just a mere activity; it’ll become an EXPERIENCE!

Trending Mon, 23 Apr 2018

澳妈特制「小熊维尼餐」让偏食儿乖乖吃饭

来自澳洲墨尔本的Laleh Mohmedi是两个孩子的妈妈,为了让挑食的孩子能获得均衡的营养,运用巧手制作各种孩子喜欢的卡通和电影人物。

Trending Mon, 27 Aug 2018

‘Janganlah Tutup Periuk Nasi Orang’ – Serina

Tidak sangka ada juga yang busuk hati ingin menjatuhkan perniagaan Serina Ridzuawan… Apa yang terjadi?

Trending Wed, 23 Sep 2020
Trending Fri, 22 May 2020

Mengejutkan! Wanita Ini Dijangkiti Covid-19 Sebanyak 8 Kali

So, jangan ambil mudah simptom yang mungkin biasa bagi korang okay

| Live TV